[صفحه اصلی ]   [ English ]  
:: صفحه اصلی جستجو در سامانه درباره سامانه اخبار و رویدادها نقشه سایت فهرست داده ها تماس با ما ::
:: اعضا - داود باقرنصرآبادی ::
:: فهرست بخش ها ::
:: ::
:: دکتر داود باقرنصرآبادی | برگشت به صفحه کارنامه علمی | [نسخه ویژه چاپ] ::
توصيف مختصر
متولد سال 1356  تهران در خانواده ای متوسط هستم و  از کودکی با آموزه های دینی بزرگ شدم.  اشتیاق به فعالیت های علمی و فرهنگی از آوان نوجوانی و جوانی در من وجود داشت به طوری که با برخی از دوستان همفکر، تحصیل کرده و معتقد  محله جلساتی را به صورت هفتگی در منزل برگزار می کردیم که موضوع آن بررسی مسائل مذهبی ، سیاسی و علمی بود. این جلسات تجربه خوبی از کارهای گروهی و فرهنگی را برای من به یادگار گذاشت.
در سال 1374 دیپلم خود را در رشته ریاضی اخذ کردم و به علت علاقه شدیدی که پس از  مطالعه اتفاقی کتاب زیست شناسی سال چهارم تجربی و آزمایشات مندل نسبت به ژنتیک و اصلاح نباتات در من  ایجاد شد (علی رغم مخالفت شدید خانواده) در کنکور سراسری تجربی شرکت کردم و در رشته کشاورزی گرایش زراعت و اصلاح نباتات در دانشگاه تهران پذیرفته شدم. علاقه به ژنتیک مولکولی مرا  بر آن داشت تا رشته جدید و جذاب بیوتکنولوژی را در دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه فردوسی مشهد ادامه دهم و پایان نامه خویش را در زمینه پروتئومیکس و بررسی پروتئوم گیاهان تحت تنش های محیطی انجام دهم. در سال های بعد تسلط به دانش کاربردی و جدید  پروتئومیکس باب آشنایی من با حوزه سلولهای بنیادی و بررسی پروتئوم این سلول ها را درپژوهشگاه رویان باز کرد به طوری که  تجارب ارزنده ای از سال ها کار با سلول های بنیادی کسب کردم.
شوق ادامه تحصیل در زمینه بیوتکنولوژی و کسب علم و تجربه در این حوزه موجب شد تا در سال 1389  در آزمون دکتری شرکت نموده و در این رشته در دانشگاه علوم پزشکی سمنان پذیرفته شوم. با توجه به رشد و پیشرفت شتابان دانش سلول های بنیادی و آینده درخشان مهندسی بافت در پزشکی باز ترمیمی، با موافقت اساتید، پایان نامه خویش را در زمینه مهندسی بافت 
و با طراحی و ساخت داربستی جدید برای مهندسی بافت غضروف  صدمه دیده تعریف و انجام دادم. 

در نهایت با شرکت و پذیرش در فراخوان بورس هیات علمی افتخار همکاری با اساتید دانشگاه علوم پزشکی سمنان ر ا کسب  نمودم و از سال 1397 رسما کار خود را در گروه بیوتکنولوژی آن دانشگاه آغاز نمودم.


 
:: ::
Semnan University of Medical Sciences - SEMAT system
Persian site map - English site map - Created in 0.11 seconds with 99 queries by YEKTAWEB 4247